Části svařovacích strojů

Části strojů

 

HYDRAULICKÝ AGREGÁT

 

Používá se pro sváření v ručním režimu. Hydraulická jednotka je ovládána otočným přepínačem, který má čtyři polohy.(STOP, TLAK, VPŘED, VZAD). Maximální dosažitelný přetlak 95 bar lze dosáhnout jednoduchým otočným regulátorem. V průběhu chladnutí sváru není nutné udržovat v chodu čerpadlo, tlak je udržován expanzní jednotkou.

Hliníkové šasi snížilo váhu agregátu oproti staršímu typu o 5 kg. Olejoznak viditelný z boku přístroje umožnuje sledování hladiny oleje bez otevírání nalévacího hrdla. Jištěné eurozásuvky umožnují připojení hoblíku a nahřívacího zrcadla k agregátu.


 


HYDRAULICKÝ AGREGÁT AN Plus

 

Používá se pro sváření v automatickém režimu. Hydraulická jednotka je ovládána otočným přepínačem a osazena konektorem canon, kam se nasazuje tzv.monitor, který je řídící jednotkou, která aktivně zajistí zhotovení svaru, přičemž monitoruje tlak, čas, teplotu okolí a zrcadla.Umožnuje výběr dimenze trub v katalogu, pojmenování svařeče, stavby výrobce trubky apod., což se potom objeví v protokolu o provedeném sváru.

Tento agregát má speciální konektor pro připojení nahřívacího zrcadla a zásuvku pro připojení hoblíku. Důležitým prvkém je siréna, která akustickým signálem, společně s nápisem na displeji oznamuje některé kroky při svařování.

 


HYDRAULICKÝ AGREGÁT ANO Plus s monitorem

 

Hydraulická svářečka CNC- s protokolem. Používá se pro sváření v automatickém režimu. Je osazen elektronikou, jež zajišťuje propojení s monitorem a ke snímání všech parametrů potřebných k monitorování průběhu sváření a následného vyhodnocení včetně zápisu protokolu.

V průběhu svařovacího cyklu musí být agregát pod proudem. Toto zařízení umožňuje sváření i v ručním režimu.


 

 


Oboustranné orovnávací jednotky

 

Oboustranné orovnávací jednotky umožňují kvalitní zfrézování čel plastových trubek upnutých v objímkách suportu ještě před vlastním svařováním.

Plynulá regulace otáček, jednoduchá manipulace, nože z kvalitní nástrojové oceli s možností otočení jsou dobrou zárukou pro kvalitní přípravu trubek, nebo tvarovek před provedením sváru.

 


UPÍNACÍ PŘÍPRAVEK

 

Upínací přípravek (suport) slouží k upevnění trubek a tvarovek z PE, PP a PVDF od průměru 50 mm až 160 mm. Rám je vyroben z tenkostěnných ocelových profilů, objímky z hliníkové slitiny.

Pohyb suportu je zajištěn párem hydraulických válců propojených vysokotlakými hadicemi s hydraulickým agregátem. Krajní (pevný) pár objímek je snadno demontovatelný, čímž umožňuje svařovat T kusy, kolena apod.

 


UPÍNACÍ PŘÍPRAVEK

 

Slouží k upevnění trubek a tvarovek od průměru 75 mm až 250 mm. Funkce je stejná jako u GM 160.

 

 

 


UPÍNACÍ PŘÍPRAVEK

 

Slouží k upevnění trubek a tvarovek od průměru 90 mm až 315 mm. Pro přesun na pevném terénu je vybaven kolečky. Při svařování    T kusů, kolen a pod. lze demontovat čtvrtou objímku.

 


 


HYDRAULICKé HADICE S RYCHLOSPOJKAMI

 

Jsou určeny k propojení hydraulického agregátu s hydromotory, pomocí bezúkapových rychlospojek. Maximální přetlak je 130 barů. Standardně jsou součástí upínacího přípravku (suportu).

  


Nahřívací zrcadla

 

Nahřívací zrcadla jsou pro ruční svařování vybavena regulací a světelnou signalizací nastavené teploty. Pro svařování v automatickém režimu mají desetipólovou zástrčku a další čidlo, které vysílá signál do monitoru.

Jsou potažena teflonovou vrstvou, odolnou proti otěru, vyžadující však šetrné zacházení. Při práci je nutné, aby zrcadlo bylo uloženo ve stojánku v ležaté poloze a nahřívací deska byla z obou stran krytá.

 

 


Stojánky

 

Stojánky umožňují bezpečné uložení orovnávací a nahřívací jednotky. Dodávají se ke strojům pro ruční svařování.

Pro GM 315 je dodáván samostatně stojan zrcadla a stojan orovnávací jednotky. 


Čtyřpolohové válečkové podpěry

 

Čtyřpolohové válečkové podpěry vyrobené z tenkostěnného profilu a PP válce uloženého na ložiscích.

Pro GM 315 jsou rozměrově větší.

 

 


Úzké čelisti

 

Úzké čelisti se používají pro svařování potrubí a tvarovek jmenovitých rozměrů. Výměna je velmi snadná pomocí imbusového klíče příslušné velikosti. Čelisti lze dodat i s průměry vhodnými pro uchycení plastových trub s izolací. 

 


Široké čelisti

 

Široké čelisti lze používat na plastové potrubí se jmenovitým rozměrem se stejným použitím jako tenkostěnné čelisti. 

 

 

 


 

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace